W jaki sposób można pozyskać wartościowe linki do swojej strony? Istnieje kilka sposobów, które mogą być w tym pomocne. Najpierw jednak powiedzmy sobie czym jest wartościowy link. Wartościowy oznacza, że prowadzi od strony o podobnej treści, do naszej, nie jest linkiem umieszczonym w stopce, ani linkiem typu cross-site (ukazującym się na wszystkich podstronach danej strony), jest również linkiem typu dofollow, który przekazuje naszej stronie seojuice. Oczywiste jest zatem, że tego typu link niełatwo pozyskać.

Najprostszą drogą do tego jest katalogowanie strony, w dobrych jakościowo katalogach stron. Niestety coraz mniej można takich katalogów znaleźć, a team antyspamowy google skwapliwie zajmuje się tymi gorszej jakości i lepiej nie posiadać w swoim zasobie ich linków.

Inną drogą do pozyskania wartościowych linków jest wymiana linkiem z inną stroną, najlepiej o podobnej tematyce. Ma to swoje wady i zalety, wadą jest na pewno to, że nasz link również musi być dofollow i opłaca się to tylko wówczas, gdy wymieniamy się z naprawdę wysokiej jakości serwisem.

Kolejnym rozwiązaniem może być zakładanie własnych blogów na platformach blogowych i linkowanie z nich do swojej strony. Trzeba jednak pamiętać, aby była możliwość linkowania z atrybutem dofollow, a blog był zadbany i aktualizowany.

Innym ze sposobów jest budowa własnych stron, które linkują do naszej, czyli tzw. zaplecza pozycjonerskiego. Pamiętajmy jednak, żeby strony te były tematycznie powiązane, domeny dobre technicznie, a każda była położona na innym hostingu, bądź chociaż na innym ip.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *